Chorvatsko – Pakoštane – apartmány – minibusem – BS - 8 dní

Chorvatsko – Chorvatská republika se rozkládá na ploše 56.540 km2 a má 4,8 milionu obyvatel. Hlavním městem je Zagreb s necelým 1 milionem obyvatel. Je hospodářským, dopravním, kulturním i akademickým centrem země. Za svou turistickou atraktivitu vděčí především Jaderskému moři, kolem kterého se rozprostírá členité pobřeží. Délka pobřeží je 5.835 km. Celkový počet ostrovů, ostrůvků a hřebenů je 1.185. Největšími ostrovy jsou Krk a Cres, obydlených ostrovů je 66. Nádherné pláže, historická města a především průzračné moře dělá z Chorvatska turistickou jedničku. Pro oblast Jadranu je typické mírné středomořské podnebí. V létě je zde teplé a suché počasí s průměrnými teplotami okolo 30 stupňů C. Průměrná teplota moře v letních měsících je 23 st. C. Jaderské moře patří mezi nejslanější na světě, slanost dosahuje výše 40 g/l. Pobřežní klima má blahodárné účinky na léčení nemocí horních cest dýchacích a alergií. Do letovisek a lázeňských středisek, se přijíždějí léčit lidé z celého světa. Pakoštane – je klidné malé vesnice s asi 3000 obyvateli, která se nachází mezi Zadar a Šibenik, mezi mořem a Vranské jezero, které je největším přírodním jezerem v Chorvatsku. Jeho rozloha je 30 km2. Pakoštane je jen 1 km. Bohatá sladkovodní ryby a mnoho druhů ptáků, a je také Bird Reserve. Kurz pro rybáře práva zábavu a nejlepší výhled na jezero Vrana vidět, jestli jsi svézt cyklostezka, která vede kolem celého jezera Vrana. Bike stezka je přibližně 43 km. S výhledem na moře Pakoštane je obklopen 5 malých ostrovů, na které některé z nich mohou plavat. Vransko jezero – cyklostezka Pláže jsou kamenité a písčité a pokud chcete dostat pryč od civilizace, můžete navštívit Vrgadaother ostrov který je spojen s pevninou místní trajektem. Ostrov nabízí klid a pohodu s lehkým cvrčky, krásnými písčitými plážemi a procházka na vrchol ostrova, odkud si můžete prohlédnout okolní ostrovy a Pakoštane. Ve večerních hodinách si můžete zajít do centra Pakoštane a zažijte plný kouzlo naší vesnice. Tam jsou restaurace a taverny, kde můžete ochutnat různé delikatesy z této oblasti.

2022

Základní cena zájezdu: 9.990,- Kč

Příplatek za pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění odpovědnosti a pojištění storna zájezdu:

Dospělá osoba: 300,- Kč/zájezd

Dítě do 15 let 180,- Kč/zájezd

Pobytová taxa: 400,- Kč/pobyt (platí se až v místě pobytu).

Fakultativní výlety:

Vodopády řeky Krka (cena až na místě), Kornati (cena až na místě), Večerní Zadar (15€) aj.

Itinerary

den 1

Program:

01. den Odjezd z České Lípy odpoledne, tranzit přes Slovensko a Maďarsko do Chorvatska.

02. den Příjezd do Pakoštane během dopoledne, ubytování ve 2L studiích.

03. den Volno, odpočinek, koupání – možnost fakultativního výletu.

08. den Volno, odpočinek, koupání – možnost fakultativního výletu.

09. den Po obědě odjezd z Pakoštane, nonstop jízda do ČR se zdravotními zastávkami.

10. den Příjezd do České Lípy během dopoledne.

Cena zahrnuje:

  • dopravu zahraničním minibusem, 7 nocí ve studiu pro 2 osoby (kuchyňský kout, sociální zařízení, povlečení), vzdálených cca 60 m od moře. Minibus zůstává v místě pobytu na fakultativní výlety.

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění odpovědnosti a pojištění storna zájezdu (pro osoby nad 15 let 300,- Kč za zájezd, pro osoby do 15 let 180,- Kč za zájezd) a stravování.

Nezávazná rezervace.

Chorvatsko – Pakoštane – apartmány – minibusem – BS